čtvrtek 19. července 2012

Pár nových obálek a anotací, aneb dnes a včera se jich nahromadilo dostatek

Dnes jsem objevil na netu obálky ke knihám od Fragmentu, CooBoo, a dalších nakladatelství, tak jsem se rozhodl vám je tady přidat. Ještě než začneme chci poděkovat Abyss, Syki a Varoin, které přidávají na FB nebo na blog obálky a někdy dokonce i anotace ke knihám, bez nich by tento článek ani nebyl. Začneme tedy všemi obálkami, a postupně k tomu něco napíšu, popřípadě přidám anotaci. Obálky asi nepřidám všechny, protože by byl článek hodně dlouhý, ale pokusím se o dost.


Christy Raedeke: Mayské proroctví - Zápas o osud lidstva


První obálka je ke knize Nadpozemská, kterou u nás vydá CooBoo na Podzim tohoto roku. Další obálkou je obálka k Zelené jako smaragd, která mě překvapila, protože nebyl ještě vydán ani druhý díl, který vyjde ale už na začátku Srpna. Kravavá kreatura je pátý díl Demonaty, který by měl vyjít taktéž v Srpnu. Počertěná- Správné rozhodnutí, nevím kdy vyjde, ale před nedávnem vyšel první díl, tak uvidíme. Teď přejdeme na Domino, od kterého přidávám jenom jednu obálku, a to k Zlaté lilii, pokračování Pokrevních pout, což je pokračování Vampýrské akademie a jestli se nemýlím, mělo by u nás vyjít na Podzim přesněji v Listopadu. Proklatý je druhý díl ze série Kroniky železného Druida od Laser Pressu, a teprve nedávno vyšel první díl. Teď přejdeme konečně na Fragment. Začneme první obálkou od Fragmentu, a to ke knize Slide, u nás vydané jako Děsivé splynutí: Vidím to, co vrah, na kterou se už těším. Měla by vyjít kolem 20. srpna prý. Obálka se mi trochu líbí, ale originální je o hodně hezčí. Další knihou je pokračování Kronika Cartera Kanea s názvem Hněv bohů. Obálka se mi líbí o hodně víc než k prvnímu dílu, a knihy by jsme se měli dočkat v Září. Temné vize se budou jmenovat Vášeň, ale trochu mě u série zklamali, že neuměli vymyslet nic originálního a k sérii jsou pořád stejné obálky, jen jiné barvy, ale taky se na ní těším. Kniha by měla vyjít v Říjnu. Bohové Olympu - Neptunův syn by měly vyjít v Září. Obálka se mi moc nelíbí, ale je to jen můj názor, jde tam o ten děj, který bude určitě skvělý. Další obálkou je obálka k Temné akademii, a jejímu druhému dílu s názvem Spoutání. Na knihu se těším, a snad bude lepší než první díl. Kniha by měla vyjít taky v Září. Krvavá romance - Věčná touha, takhle zní název pokračování Krvavé romance. První díl neměl moc dobré ohlasy, a kniha mě ani nějak moc neláká, ale obálka se mi zdá horší než k prvnímu dílu, ale taky jen můj názor. Kniha vychází v Říjnu. O knize Mayské proroctví jsem vůbec nevěděl, že má vyjít, ale vypadá zajímavě. Kniha by měla vyjít také v Srpnu jako Slide. A nakonec tady máme obálky k 11 a 12 dílu Upířích deníků. Tímto mě Fragment překvapil, nechal totiž originální tváře, jen to nechal v černé místo červené barvě, protože pak by to k naší sérii ani neladilo. Na 11 dílu nevím kdo je, ale na 12 díle tuším, že je to Matt. 11 díl ponese název Fantom, a 12 díl Druhá šance. Knihy by měly vyjít v říjnu.


Na konec vám zde přidávám i pár anotací, nejsou ke všem knihám, ale i tak je jich dost.


Pokrevní pouta: Zlatá lilie
Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku.
Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak?
Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce?Kroniky železného druida: Proklatý
Atticus O’Sullivan, poslední z druidů, o čarodějnice příliš nedbá, pokud se mu samy nepřipomenou velmi nepříjemným způsobem. Daří se mu udržovat křehké příměří s moderním konventem čarodějek v Tempe založené na vzájemném respektu. Rovnováhu naruší rozšíření společenství čarodějek o čtyři dívenky z Německa. Hodnotit nové čarodějky jako zlé by bylo nehorázné podceňování, nová čtveřice v sobě koncentruje více temnoty a zloby než historie jejich vlasti za druhé světové války. Od první chvíle se snaží zmocnit vlády nad konventem a proklít druida, který jim stojí v cestě. Skutečné problémy nechodí samy a na Attica se jich valí čím dál víc. Na duších místních středoškoláků hoduje padlý anděl, z Las Vegas k jeho domovu míří horda Bakchantek odhodlaná zde provozovat všechny své dekadentní a smrtící hrátky, dvě vzrušující keltské bohyně soupeří o jeho přízeň. Není to tak lichotivé, jak by se na první pohled zdálo, jen velmi, velmi nebezpečné. Naštěstí je poslední druid vybaven prastarým magickým mečem a podporou svého právníka, který je shodou okolností upír. Nezanedbatelnou pomoc mu může poskytnout i granátomet s raketovým pohonem ve vlastnictví jeho nového souseda. Je připraven ukázat čarodějkám, že si pro své kletby vybraly špatného druida a neváhá rozpoutat svůj soukromý hon na čarodějnice.


Děsivé splynutí: Vidím to, co vrah
Vee Bellová si je naprosto jistá, že sestřina kamarádka Sophie nespáchala sebevraždu. Byla zabita. Ona to ví, protože tam byla. Vee má narkolepsii, během záchvatů ale neupadá do spánku. Když omdlí, ocitá se v hlavě někoho jiného a prožívá život skrz jeho oči. Vklouzla například do hlavy své sestře, když podváděla při testu z matematiky, do učitelovy, který pil před začátkem hodiny. Nic ale Vee nepřipravilo na to, co se stalo jedné říjnové noci… ocitla se v hlavě někoho, kdo držel v ruce zakrvácený nůž, a stál nad Sophiiným tělem. Vee přímo zoufale touží někomu sdělit své tajemství, ale kdo by jí věřil? Zní to tak šíleně, že to nedokáže říct ani kamarádovi Rollinsovi, natož policii. Rollinsovi to ale říct stejně nemůže, protože teď už se moc nestýkají, Vee totiž tráví čím dál tím víc času se Zanem. Zamotaná do nebezpečí a děsivých lží, musí Vee sama odhalit vraha dříve, než udeří znovu.


Kronika Cartera Kanea: Hněv bohů
Život Cartera Kanea a jeho sestry Sadie se převrátil naruby. Odhalili totiž tajemství své rodiny.Sourozencům Kaneovým koluje v žilách krev pradávných faraonů. Mimo to zdědili talent starých egyptských mágů. Paráda? Kdepak! Všechna ta zaklínadla, která se teprve učí ovládat, sotva stačí na to, aby se ubránili zákeřným protivníkům, nestvůrám, nebezpečným mágům a rozzlobeným egyptským bohům… Navíc se v kouzelné říši duatu pomalu probírá k životu ten nejhrozivější soupeř: had Apop, který chce nastolit věčnou vládu chaosu. Carter a Sadie musí najít tři části kouzelného svitku, který probudí boha slunce Rea, a objevit, kde se starý bůh vlastně ukrývá. Na záchranu světa zbývá jenom několik dní a čas se už začal odpočítávat…


Christy Raedeke: Mayské proroctví - Zápas o osud lidstvaMayské proroctví: Zápas o osud lidstva
Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?
Bohové Olympu: Neptunův syn

Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?
Temná akademie: Spoutaní

Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není jen nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnosti. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Casiie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..Druhý díl napínavé tajemné série. Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku...


Krvavá romance: Věčná touha
Sarah ví, že Dustin hluboko v sobě skrývá temné tajemství. Tuší, že mu hrozí velké nebezpečí, ale nedokáže mu pomoci. Najednou Dustin zmizí a všechno nasvědčuje tomu, že spáchal brutální vraždu. Sarah takové zprávě nedokáže uvěřit. Je zmítaná rozporuplnými pocity a rozhodne se Dustina najít za každou cenu. Objeví jeho skrýš příliš pozdě, Dustin je těžce zraněný a na pokraji vyčerpání hladem.


Upíří deníky: Druhá šance


Zlo nikdy neumírá… Elena a její přátelé unikli z Temné dimenze a ona se teď nemůže dočkat, až začne navštěvovat vysokou školu Dalcrest. Zde v klidném a tichém prostředí školy se seznámili její rodiče, její vztah se Stefanem je láskyplnější než kdy dřív a spolu s Meredith a Mattem po svém boku Elena ví, že ji čeká nejlepší rok jejího života. Dokonce se zdá, že i Damon se změnil a se všemi se snaží dobře vycházet. Opustit Fell’s Churých bohužel neznamená, že temnoty z minulosti přestanu Elenu pronásledovat. V areálu školy začnou nevysvětlitelně mizet studenti a šíří se panika. Je to právě Elena, kdo odhalí dlouho ukrývané tajemství. Pravda ji šokuje a tragedie se zdá být nevyhnutelná. Dokáže Elena uniknout svému osudu? Když se začne propadat do temnoty, kdo ji zachytí? Bude to Stefan nebo Damon?4 komentáře:

 1. Tak to je opravdu obálkový nášup! Hněv bohů opravdu vypadá lépe než Rudá pyramida, ale ten druhý díl Bohové olympu se mi teda nelíbí.

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné obálky, líbí se mi všechny!
  Strašně moc se těším na Slide :) A taky na Mayské proroctví!! Tyhle dvě knihy budou dokonalý!!

  OdpovědětVymazat
 3. tých teda je! :D mne sa aj tak najviac páčia tie upírske denníky. Konečne to bude zmena, lebo tie staré boli strašné! :D Ale som zvedavý aj na to Desivé splynutie, vyzerá to zaujímavo :)

  OdpovědětVymazat
 4. Už se těším až vyjde zelená jako smaragd. První dva díly se mi hrozně líbily. Podle mne jim nic nechybí. Je to vtipné, tajemné, romantické a někdy i naskočí husí kůže :)

  OdpovědětVymazat