čtvrtek 27. listopadu 2014

Narozeninovo-vánoční soutěž

Tak a je tady článek, na který jste asi všichni celou dobu čekali. Je tady soutěž k 3. narozeninám blogu! Myslel jsem si, že soutěž budu pořádat už minulý týden, ale knihy do soutěže přišly až tento týden, tak se soutěž o trochu posunula. Proto jsem z toho udělal narozeninovo-vánoční soutěž, protože pro výherce bude kniha/knihy takový povánoční dárek. Tentokrát vás ale budu zdržovat tím, že vám představím knihy, o které soutěžíme. Moc bych chtěl poděkovat nakladatelství Fragment a nakladatelství CooBoo za poskytnutí knih a reklamních předmětů do soutěže.

Život Emmy Swanové nebyl zrovna pohádkový. Nikdy nepoznala své rodiče, žila v pěstounských rodinách a byla sama až do svých 28. narozenin. V ten den na ni ale zazvoní neznámý kluk, jenž tvrdí, že je její desetiletý syn Henry, kterého dala ihned po narození k adopci. A toto překvapení jí převrátí život naruby. 
Emma Henryho odveze domů, do města Storybrooke, v němž podle Henryho žijí opravdové pohádkové postavy, které ale zapomněly, kým byly, protože je zaklela Zlá královna. A pokud má Henry pravdu, tak jeho milá a osamělá učitelka Mary Margaret je Sněhurkou, tou nejkrásnější princeznou… a také ztracenou matkou Emmy. Nejdříve Emma nevěří Henrymu ani slovo, ale rozhodne se v městečku zůstat a postupně začne zjišťovat, že normální město Storybrook rozhodně není. Na to se v něm děje až moc zvláštních věcí.
Uvěří Emma, že všichni ve Storybrooke jsou začarováni mocnou kletbou, a naplní osud, o kterém Henry tvrdí, že je jí předurčen? Zachrání všechny pohádkové postavy a odkryje tajemství tohoto místa? Pokud se jí to podaří, splní se jí její největší sen – shledá se s celou svou rodinou.


Pokud by vás to napadlo, tak tohle není žádná love story.
Jmenuju se Tori Springová. Ráda spím a ráda bloguju. Minulý rok – před tím vším, co se stalo s Charliem a předtím, než jsem se musela vypořádat s maturitou a přihláškou na vysokou a faktem, že jednoho dne opravdu budu muset začít s lidmi mluvit – jsem měla kamarády. Všechno bylo úplně jinak, řekla bych, ale to teď skončilo.
Teď je tady Solitaire. A Michael Holden.
Vím, o co se Solitaire pokouší, a Michael Holden je mi ukradenej.
Fakt jo.
Solitaire je výborný debut devatenáctileté Alice Osemanové, ideální pro všechny, kteří se nadchli pro příběhy Johna Greena či Rainbow Rowellové. Její hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a autentická středoškolačka stejně jako její autorka.

Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš.
Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom – jejich DNA obsahuje vraždicí gen.
Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost.
Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí – co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?


ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.

Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem a že láska hory přenáší.

Pravidla k soutěži:
- Zúčastnit se můžete pouze jednou, duplikátní vstupy budou mazány.
- Soutěž je jak pro ČR, tak pro SK.
-Soutěží se od 27.11. až do 27.12.
-Účastníci musí být starší 13 let, jinak s povolením rodičů (tohle nějak zkontrolovat nemůžu, ale napsat musím)
-V soutěži budou 3 vstupy navíc, které nebudou povinné. 
-Výherci budou vylosováni pomocí random.org.


Do soutěže se přihlásíte vyplněním dotazníku.
Dotazník naleznete ZDE.

1. cena
2. cena
3. cena
To je asi tak k soutěži vše, tak vám přeji ať se na vás usměje štěstí, ať už v této, tak v nějaké jiné soutěži. 

PS: Omlouvám se za horší kvalitu fotek, ale myslím, že i tak jde poznat o co se soutěží :)

9 komentářů:

 1. Gratulujem!!! :) Mám veľmi rada tento blog .)

  OdpovědětVymazat
 2. Všechno nejlepší k třetím narozeninám! :))

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluji ke krásnému číslu a doufám, že Ti blog ještě pár let vydrží!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Argh, škoda, že už všechny knihy mám! :( Jinak bych se určitě účastnila, to mi věř :D
  Tak ti aspoň gratuluju k tomu krásnému číslu... ať to vzroste aspoň dvakrát tolik! :)

  OdpovědětVymazat