středa 9. května 2012

Waiting on Wednesday (11)

Středeční meme, které pořádá blog Breaking the Spine.
Jde o to vybrat si jednu knihu kterou bychom si chtěli přečíst a napsat k ní anotaci.


Autor: Patrick Ness
Název knihy: Trilogie Chaos - Hlas nože

Anotace:
Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.
Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.
Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru“ a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh.4 komentáře:

 1. obalka knihy je peckova :) skvele :)

  zivotvosvete.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Tuhle knihu jsem se snažila přelouskat, ale nedala jsem si to :) Možná to bylo tím, že byla z knihovny, ale styl psaní i grafické zpracování vnitřku knihy mi nějak nesedlo, ale snad se ti bude líbit :)

  OdpovědětVymazat
 3. Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Fakt, dej na mě. Tohle se bude líbit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihu jsem si chtěl včera koupit v knihkupectví, ale neměli jí tam :/

   Vymazat