pondělí 20. února 2012

Filmová podoba týdne (6)

Toto meme pořádám já.
V tomto meme půjde o to představit čtenářům i filmové a seriálové podoby knih. Více informací o tom co by měl příspěvek obsahovat se dozvíte zde.

poster

Název filmu: 
Pán prstenů - Společenstvo prstenů
Režie filmu: 
Peter Jackson
Název knihy: 
Pán prstenů - Společenstvo prstenů
Autor knihy: J.R.R. Tolkien

Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu. 

Můj názor: Tento film jsem si vybral, protože jsem ho viděl nedávno, a líbil se mi. Knihu jsem v minulosti také četl a chci si jí přečíst znovu. Hodně očekávaným filmem toho to roku je také Hobit, který sleduje cestu Bilbo Pytlíka. Film byl dobrodružný, a obsahoval tu tradiční fantasy ve které jsou např. elfové, trpaslíci, čarodějové atd. Celá série má tři díly, já jsem viděl zatím jen dva, a četl zatím jen jeden.

Trailer:Zdroje: - http://www.csfd.cz/

Žádné komentáře:

Okomentovat