pátek 3. ledna 2014

(RC review) Ptačí zpěv

Autorka: Meagan Spooner
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 320
Díl: první
Rok vydání: 2013
Hodnocení obálky: 5/5

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.


Určitě každý z Vás někdy slyšel o Skylark, nebo aspoň viděl na internetu tu skvělou obálku knihy, která na první pohled zaujala. Jelikož ale já anglické knihy nečtu, tak mi to mohlo být jedno, ale když jsem se dozvěděl, že u nás tato kniha vyjde a vydá jí CooBoo, bylo rozhodnuto. Tuhle knihu si musím někdy přečíst. A tak se taky stalo. A taky mě zaujalo to, že je to dystopie. Máte rádi dystopie a kouzlení? Pak je tato kniha něco pro Vás.

Je po válce, kde plno lidí, ale i zvířat vyhynulo. Ptáci jsou už pouze legenda. A patnáctiletá Linda Ainsleyová čeká až jí předvolají ke kouzlobraní, čímž dokáže, že je dospěla a začne se připravovat na svou budoucnost a práci. Myslela si, jak to bude skvělé a bude žít normální život. Myslela si, že její úlohou bude nějaká menší práce, ale opak je pravdou. Její úloha spočívala v tom, že bude svou energií napájet celé město. Což se jí ale po zjištění nelíbí a rozhodne se utéct za zeď do neznámého a nebezpečného světa, ve kterém jen těžce přežije, když neví co čekat. Ale všechno je lepší než její úloha co měla dělat. Nebo snad ne? To se dozvíte v této úžasné knize od Meagan Spooner.
Meagan Spooner je americká spisovatelka, která se proslavila hlavně napsáním knihy Skylark (Ptačí zpěv). Vystudovala Hamilton College v New Yorku a v současné době žije v Asheville v Severní Karolíně. Hodně ráda cestuje. V zahraničí vyšel už druhý díl s názvem Shadowlark a pracuje na třetím díle trilogie. Novou knihou autorky je These Broken Stars, která vyšla v prosinci.

Konečně píšu tuto recenzi. Měl jsem jí rozepsanou už dlouho, ale prostě jsem nevěděl co napsat. Ale už jsem nemohl dál čekat, protože takhle musí čekat i CooBoo a to nechci. A dneska už konečně vím co napsat.

Nevěděl jsem co mám od knihy čekat. Anotace zněla zajímavě, ale pořád jsem nevěděl o co vlastně půjde. Až po přečtení jsem zjistil, že jsem neudělal chybu, protože tahle kniha je skvělá. Ještě k tomu ta úžasná obálka, která zaujme snad každého. Autorka má fakt talent na psaní, protože kniha byla tak skvěle napsaná, že jsem se u ní vůbec nenudil. Začátek byl sice takový nezajímavý, ale pak mě to bavilo víc a víc a poslední stránky jsem si úplně užíval. Ne, že bych se už těšil na konec, ale protože jsem chtěl vědět jak to skončí. Taky byl vážně skvělý děj, bez kterého by to nešlo. Byla to taková dystopie s prvky fantasy, nebo spíš fantasy s prvky dystopie? Rozhodně to obsahovalo obojí. Autorka si taky užívala hodně popisy. Už se těším až vyjde další díl, protože tato kniha se mi vážně líbila a určitě se bude líbit i vám.

Doporučil bych jí hlavně těm, kteří si chtějí přečíst něco nového, dystopii a taky trochu fantasy. Určitě toho nebudete litovat. Nevím jestli se vám bude líbit tak hodně jako mně, ale doufám, že jo, protože by byla škoda, abyste si knihu nepřečetli. Minimálně jí dejte šanci, protože za to vážně stojí.


Hluk mechanického svítání byl nejhlasitější ve staré kanalizaci. Jak se umělé slunce začínalo zahřívat, ozývalo se hlasité drnčení a řinčení soukolí. Ze stropu se ulomil kousek malty a se zasyčením dopadl do vody. Zastavila jsem se. Den kouzlobraní. Tohle by mohl být tvůj poslední východ slunce, říkala jsem si. Když budeš mít štěstí.

Tímto děkuji nakladatelství CooBoo za poskytnutí recenzního výtisku knihy.
Knihu si můžete zakoupit zde.
Ukázka byla použita z knihy.
Obrázky byly použity ze stránky Goodreads.

3 komentáře:

 1. Ptačí zpěv má nádhernou obálku. :) Kniha se mi celkem líbila, ale očekávala jsem, že bude lepší.

  OdpovědětVymazat
 2. Ptačí zpěv vypadá naprosto dokonale, asi bych si měla knihu někde sehnat a konečně si ji přečíst. :-D

  Děkuju za skvělou recenzi. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Máš pravdu, ta obálka je vážně krásná a snad každý si díky ní musí knihy všimnout.
  Sama jsem knihu stále nečetla, ale věřím, že jednou si ji určitě přečtu! :3

  OdpovědětVymazat