neděle 24. listopadu 2013

(RC review) Temná akademie - Spoutání

Autorka: Gabriella Poole
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272
Díl: druhý
Rok vydání: 2012
Hodnocení obálky: 5/5

Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnostmi. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Cassie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..

První díl této série se mi docela líbil, tak jsem se rozhodl přečíst si ten druhý a ani mě nezklamal, ale ani zase nějak nepřekvapil.  Byl už lepší než ten první, ale zase dějově to bylo ze začátku takové stejné, skoro pořád se řešila jedna věc, ale pak mě to zase bavilo víc. Možná ten začátek byl ovlivněn tím, že jsem první díl četl docela dávno, ale nevím no.

Rozhodně se ale jednalo o akčnější díl než ten minulý. Cassie se stala Vyvolenou a má v sobě zlého ducha, který chce pořád čím dál tím víc "energie", takže Cassie je ráda, že jí to její kamarádka Isabella dovolila brát si její "energii". Ale pořád se snaží Cassiino tělo zlý duch ovládnout, ale Cassie to nechce dovolit. Ale podaří se jí to, nebo jí temný duch ovládne úplně a ona na své přátele zapomene a zahubí je? To se dozvíte v tomto díle.

Tentokrát se Darkova akademie přestěhovala do New Yorku. Proč se musí většina knih odehrávat v New Yorku? Nevadilo mi to, ale pořád jen New York. Už se těším na další díl kvůli tomu, že se přestěhuje do Istanbulu, ale nevím, kdy se k dalšímu dílu dostanu. Překlad se mi taky líbil, nějakých chyb jsem si tam nevšiml, takže rozhodně plus. Jsem rád, že byla ponechána originální obálka, protože se mi líbí. Obálky k této sérii jsou povedené a za to jsem rád. Celkem jsou zatím čtyři díly, ale nevím jestli autorka plánuje ještě pokračování.

Moc jsem v knížce nemusel Cassie, protože to je taková zvláštní hrdinka, ale rozhodně je to lepší hrdinka než třeba Bella ze Stmívání nebo tak. Vyvolení jsou takovou zvláštností na této knize, ale nevadí mi, naopak je tím kniha zajímavější, i když mi přijde zvláštní to, že se krmí energií ostatních pro to aby přežili. Teda spíš duchové v tělech Vyvolených se tou energií krmí. Jinak byly postavy docela povedené.

A závěrečné hodnocení? Nejedná se zrovna o nejlepší knihu, ale je to taková oddechová kniha na pár odpolední či večerů. Rozhodně vám to doporučuji přečíst, jestli máte rádi tajemné příběhy, docela i akční a taky trochu ty romantické no. Rozhodně neztratíte přečtením knihy čas a myslím, že by se mohla líbit skoro všem.

Žádné komentáře:

Okomentovat