neděle 20. října 2013

(RC review) Naučte se kreslit manga postavy

Autor: Christopher Hart
Nakladatelství: Zoner Press
Počet stran: 130
Rok vydání: 2012
Hodnocení obálky: 5/5

I ty můžeš být šikovným kreslířem mangy – s touto praktickou příručkou to zvládne každý!

Nakreslete si vlastní manga postavu! S tímto skicákem, který vám pomůže překonat počáteční neúspěchy, to zvládnete jako profík. Pokud máte rádi japonský komiks a toužíte po tom, naučit se kreslit a vytvářet své vlastní manga postavičky, kniha Chrise Harta Naučte se kreslit – Manga postavy (The Manga Artist’s Workbook) vám nesmí chybět. Stačí vám jen obyčejná tužka, vše ostatní už najdete v knize. Kreslicí papíry s předtištěnými obrysy, průhledné papíry na obkreslování a cvičné čtverečkované papíry. V této cvičebnici samozřejmě naleznete i velké množství rad a příkladů, různých chytáků, fíglů, díky kterým hravě zvládnete zachytit správné proporce postavy a mnoho dalšího. Kniha je rozdělena do několika částí, nejprve se naučíte kreslit dílčí části, jako je hlava, ruce, vlasy a samozřejmě nezaměnitelné manga oči. Postupně zjistíte, jak zachytit celou figuru, jednotlivé pózy a postoje, oblečení a nakonec vás čeká kompletní tvorba vlastní postavičky v akčním pohybu. Popadněte tužku a hurá do toho!


Tentokrát se nejedná moc o knihu, ale spíš o takovou "učebnici", ve které se naučíte úplně všechno o manga postavách. Kdo by neznal klasickou manga postavu s velkýma očima, které jsou oproti ostatnímu dost výrazné? Myslím, že každý aspoň někdy manga postavu viděl, nejčastěji v anime jako je třeba Naruto, Bleach, Death Note, ad. A co se tady vlastně naučíte?

Naučíte se vše o kreslení takových to postav. Začnete u klasického obličeje dívky, přes obličej chlapce, k očím, vlasům, výrazům v obličeji, oblečení, postavení postavy, až přímo k vlastní postavě. Ze začátku tam máte náčrtový papír, nebo připravené čtverečkované papíry s lehkým nákresem, ale na konci každé "lekce" máte taky dva čtverečkované papíry, kde si máte vyzkoušet, jestli už to umíte, tak jak byste měli. Na obrázku výše máte ukázku z knihy, tak to vypadá.


Christopher Hart je zahraniční kreslíř, který vydal spoustu knih s návody jak něco kreslit. I u nás jich vyšlo velice hodně a mnohé z nich můžete nakoupit na stránkách Zoner Pressu. Má také svou stránku na Facebooku a taky přidává videa na Youtube, kde můžete vidět také pár návodů jak něco nakreslit. Podle mě má veliký talent a skvěle kreslí.

A jak knihu hodnotím? Musím říct, že se jedná vážně o skvělou knihu, která mě toho hodně naučila. Nejedná se o knihu, ale spíš o takový kroužkovaný blok. Více bych asi ocenil lepší vazbu, ale zase tady tato verze je lepší pro kreslení, protože se dobře stránky otáčejí a nic vám nebrání v kreslení.  Rozhodně se nejedná o jedinou knihu od Chrise, kterou si chci pořídit domů. Tady tato byla tak na zkoušku, další si už koupím sám. Rozhodně Vám tuto knihu doporučuji, protože nebudete litovat. Všem doma i spolužákům se to líbí a nejeden spolužák si tuto knihu pořídil. Tak nemarněte čas a pořiďte si tuto knihu také a budete umět kreslit manga postavy.


Tímto bych chtěl poděkovat nakladatelství Zoner Press za poskytnutí recenzního výtisku knihy.
Knihu si můžete zakoupit zde.
Obrázky byly použity ze stránky Google.
Webová stránka autora: http://chrishartbooks.com.

Žádné komentáře:

Okomentovat