pondělí 25. února 2013

(RC review) Mrazivé ticho

Autor: Wulf Dorn
Nakladatelství: Knižní Klub
Počet stran: 368
Rok vydání: 2013
Hodnocení obálky: 4/5

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.

Janovi zbyla po svém ztraceném mladším bratrovi jen magnetofonová páska, která končí náhlým tichem. Janův bratr zmizel úplně beze stopy a tu noc také havaroval Janův otec, a ani nehoda tak jako zmizení bratra se nikdy nevyřešila.  Jan dostane nabídku pracovat v lesní klinice, která je ale na stejném místě jako vyrůstal a minulost se k němu bude čím dál tím víc blížit aby ho dohnala. Ještě k tomu všemu se Jan stane svědkem smrti dívky, která se jen tak propadla do jezera, když před něčím nebo někým utíkala, i když si většina myslí, že to byla sebevražda. Pak zemře ještě jeden pacient kliniky a Janovi to přijde divné. Co je na klinice zvláštního? Nebo s tím nemá nic společného? To se dozvíte v tomhle thrilleru od Wulfa Dorna.

Thriller s detektivkou zároveň. Ano, je to tak. Sice jsem nějak thrillery nečetl a ani je nevyhledávám, tak tento mě docela překvapil. Ať už tématem knihy, či postavami, docela se mi líbil. Rozhodně to pro mě není ale nějaká úžasná kniha, spíš zase něco nového, což se dalo, ale raději se budu držet svých oblíbených žánrů jako jsou YA knihy. Přišlo mi trochu divné, proč byla v anotaci zmíněna páska a zmizení Janova bratra, protože zmizení bratra se nějak zas tak neřeší a páska jen tak okrajově. Líbilo se mi, že nás autor hned na začátku vrhnul do děje a nějak to nezpomaloval. Kniha je od německého spisovatele a protože mám němčinu na škole, tak mi třeba nevadila německá jména nebo města, i když těch tam nějak moc nebylo, když se příběh většinou odehrával v lesní klinice psychiatrie.

Překlad mi nějak nevadil, nějak jsem si tam moc chyb nevšiml, možná tím, že Vás kniha tak vtáhla do děje, že jste neměl ani čas si těch chyb všimnout. Vtáhla Vás spíš tím, že tam nebyla skoro žádná hluchá místa, ale bylo to docela napínavé. Obálka. Já mám doma sice pracovní výtisk bez obálky, ale kniha už vyšla a obálku má docela pěknou. Určitě se mi líbí víc, než obálka originální, ale ta má určitě taky něco do sebe. Rozhodně Vám knihu doporučuji, jestli máte rádi detektivní příběhy a thrillery, ale i když ne, tak to můžete zkusit. Uvidíte jak se Vám to bude líbit. Ale rozhodně to stojí aspoň za zkoušku.


Ochromený bolestí zíral Bernhard Forstner na pavučinovou trhlinu. Upřeně sledoval odumírající pohyb stěrače a měl pocit, jako by mu kynula vychrtlá ruka kostlivce. Hned po nárazu motor utichl, reflektory naposled zablikaly a od té doby se vše ponořilo do tmavé zimní noci.

Tímto bych chtěl poděkovat bux.cz za poskytnutí recenzního výtisku knihy.
Knihu si můžete zakoupit zde.
Ukázka byla použita z knihy.

neděle 24. února 2013

Rozhovor s Kendare Blake

Po dlouhé době zase na blogu rozhovor s autorem nějaké knihy. Tentokrát je to můj druhý rozhovor se zahraničním autorem. Tentokrát mi na otázky odpověděla Kendare Blake, autorka knihy Anna krví oděná, kterou u nás vydalo nakladatelství Baronet. Kniha je úžasná, však si můžete na ní přečíst i mou recenzi na blogu a to zde. A o čem vlastně kniha je? Tady máte anotaci, obálku, atd. a pak hned navážeme na rozhovor. Tak tedy začneme.

Autorka: Kendare Blake
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 272
Díl: první
Rok vydání: 2013
Hodnocení obálky: 5/5

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.


Ahoj Kendare, tak někteří čtenáři mého blogu tě možná ještě neznají, tak jestli by ses jim představila.
Jistě. Ahoj! Jmenuji se Kendare Blake. Píšu fikci, obvykle temnou fantasy nebo horrory. Jím více čokolády než je moje povolená denní dávka.

Takže k první otázce. Napsala jsi Annu krví oděnou, co tě inspirovalo k napsání zrovna takové knihy? Nebo to byl jen nápad v tvé hlavě, tak jsi ho využila?
Chtěla jsem napsat něco krvavého. Něco děsivého. Protože jsem si chtěla zahrát novou videohru se Sillent Hill. Nikdo se mnou ale bohužel nechtěl hrát. A tak se mi v mysli zjevilo Annino jméno. Anna v krvi oděná. V tu chvíli jsem přesně věděla, co je Anna zač.

Psala jsi mi, že pracuješ na něčem novém, řekneš nám jak se to bude jmenovat a o co půjde prosím?
Právě teď dokončuji Triologii Válka bohyň. První díl je nazván Antigoddess a v Americe vyjde v září. Je to konkrétně o umírajících řeckých bozích a znovuvtělených hrdinech. Athéna a Cassandra Trojská. Umírání bohy doopravdy naštvalo, a tak to nenechají jen tak být.

A jak ses vlastně dostala k psaní?
Ve škole. Nejvíce jsem si užila všechny psací projekty. Ale psaní obvykle začíná čtením. Láska ke čtení a touha vyprávět příběhy.

Tvá kniha u nás v Česku vyšla teprve nedávno, ale už je na knižních blozích plno recenzí a všechny co jsem zatím viděl jsou kladné, jsi ráda, že se čtenářům tvé knihy líbí?
Jsem nadšená! A jsem velmi vděčná recenzentům za to, že si našli čas na přečtení Anny a její zrecenzování. Anna měla neuvěřitelné štěstí. Držím jí palce, aby její štěstí pokračovalo.

Jak trávíš tvůj volný čas? Píšeš? Čteš si?
Hmmm, čtení a psaní jsou teď má práce, takže ve svém volném čase obvykle dělám něco jiného. Turistika nebo tenis v létě, televize, filmy a jídlo v zimě!

V poslední době vychází čím dál tím více knih. Jaké knihy a jací spisovatelé patří k tvým oblíbeným?
Mými oblíbenci jsou Joe Hill, Caitlin R Kiernan, Bret Easton Ellis, Milan Kundera a spousta dalších YA autorů. Je jich tolik…

Hodně rozšířená v této době se stává dystopie, četla jsi už nějakou dystopii? Jestli ano jakou a jak se ti líbila?
Moc nečtu dystopie. Četla jsem Hunger games a bylo to doopravdy neuvěřitelné. Nemohla jsem je odložit. A také jsem četla Article 5 od Kristen Simmons. Bylo to skvělé.

Jak se ti líbí obálka tvé knihy? Mi připadá hodně povedená.
S Anninou obálkou odvedli úžasnou práci. Tak dobrou práci, že nikdo tuto edici neměnil. Každá země použila stejnou obálku, což je úžasné! Bylo by také ale úžasné vidět i jiné návrhy obálek.
Je nějaká postava z tvé knihy inspirována nějakou postavou z tvého života?
Žádná postava není založena na skutečné osobě. Každá postava je sama sebou. Mají ale rysy osob ze skutečného života. Thomas řídí auto mého nejlepšího kamaráda ze střední. Počkat, to je lež. Jedna postava je reálná. Tybalt je moje kočka.

Jak dlouho ti trvalo napsat Annu?
Mám dojem, že Anna mi zabrala 6 měsíců. Možná o trochu později. Měla jsem pauzu, abych se mohla vdát.

Jelikož je Anna horor, tak by fanoušky zajímalo, jestli máš ráda horory, jako třeba filmy, ale taky knihy.
Mám ráda strašidelné věci. Miluji hororové filmy, ale nejenom krváky. Hostel je naprostá hrůza. Mám ale také ráda hororové knihy a temné knihy. Všechny temné věci. Užila jsem si Insidious a také The Cabin in the woods.

Teď něco, co nemá s tvou knihou nic společného. Určitě jsi četla, nebo aspoň viděla Harryho Pottera. Která postava z celé této série je tvá nejoblíbenější?
Hmm. V knihách mám nejraději Hermionu. A Hedviku s Klofanem. Ve filmu mám ráda Snapea.

A poslední otázka. Když píšeš o světě, ve kterém jsou duchové, tak věříš na duchy?
Ano. Ale nikdy jsem žádného neviděla. Moc děkuji za rozhovor, byla to vážně legrace!

Já jsem taky rád za rozhovor a ještě jednou Kendare děkuji :))
Autorka je hodně milá a jestli jste její knihu ještě nečetli, tak děláte chybu. Takže si jí co nejdříve přečtěte. A třeba si jí rovnou objednejte ze stránek nakladatelství a to zde. Děkuji taky Vendee, která mi hodně pomohla s překladem. A jako poslední věc. Určitě navštivte i webové stránky Kendare, které jsou tady: http://www.kendareblake.com/.

sobota 23. února 2013

Seriálová minirecenze: The Vampire Diaries - 4x15

Název epizody: Stand by me
Datum odvysílání epizody: 23.2 u nás /titulky kolem poledne až odpoledne
Vysílací stanice: The CW
Mé hodnocení výběru skladby na konci: 4/5

První slova po shlédnutí epizody: „To jako vážně po takovém konci budu čekat 3 týdny na další epizodu?‘‘

Jestli jste neviděli předchozí díl a nevíte co se stalo na konci, tak tento článek Vám určitě prozradí co se na konci stalo, takže číst jen na vlastní nebezpečí. Tento díl byl prostě bomba, ale také asi nejsmutnější díl celé této série zatím, no možná i celkově (i když asi ne, protože rozlučkový díl s Alaricem se mi líbil asi nejvíc). Jak nám to mohli režiséři udělat? A snad to Bonnie nemyslela vážně! Já tady prostě nesmím spoilerovat co a jak, ale vážně to nejde vyjádřit bez spoilerů, ale pokusím se.


Naše partička co jela na ostro se vrátila zpátky do Mystic Fall's, kde na ně čeká jen Caroline a Matt, protože Klaus se vydal hledat Tylera, aby se mu pomstil. Teda ne celá skupinka, jen Elena, Stefan a Jeremy, který tam byl sice tělem, ale ne duší. Všichni, ale hlavně Elena, to hodně nesou, ale Elena si myslí, že Jeremy není mrtvý. Přitom na ostrově Damon s Rebekou hledají Bonnie, ale spíš Rebeka hledá osobu, která ukradla lék ze Silasovi hrobky, který chtěla ona. A Bonnie je zatím s profesorem Shanem, který chce aby Silas nechal všechny oživit.

Tento díl byl tak smutný jako postavy, které mám sice rád, ale byl to těžký díl pro všechny, ale hlavně Elenu, která ztratila úplně celou svou rodinu a nemá vážně nikoho, jen přátele. Někdy mě Elena vážně štve, ale bylo mi jí líto. Všichni chtěli aby byla šťastná, ale nešlo to. K ostatním postavám jde toho říct hodně, ale Elena je přece jen nejdůležitější a vždycky bude. Jedinou postavou, kterou nesnáším je profesor Shane, takový blbec to je, ať už se ho zbavíme :D

Tak epizodu jsem už docela zhodnotil na začátku, ale ještě něco tady. Ten konec byl prostě skvělý. Ty všechny vzpomínky, prostě všechno. A ten úplný konec? V tom mě Elena docela překvapila, ale byla to její volba, tak uvidíme jaké to bude mít následky. A snad se už brzy dočkáme toho slavného Silase, zajímalo by mě kdo to bude za herec.


Teď ještě ukázka na další díl a písnička z konce dílu tohoto, která se mi docela líbila.
Je to má první seriálová recenze, tak snad není nejhorší ;) Budu rád za komentáře ;)

Další novinky v mém světě a hlavně v tom knižním

Rozhodl jsem se přispět dneska zase nějaké novinky, které se v poslední době dějí a vím, že se hodně z Vás takovéto články líbili. Tak tedy dneska bude asi kratší, ale to snad vadit nebude.
 • Dočkaly jsme se nových obálek. A to ke knize Skylark, kterou vydá letos 15. dubna nakladatelství CooBoo pod názvem Ptačí zpěv. Další knihou je první kniha od J. K. Rowlingové, která nemá nic společného s Harrym Potterem, která pod názvem Prázdné místo vyjde u nakladatelství Plus 4. dubna tohoto roku. Obě knihy vypadají podle anotace skvěle a podle obálek ještě líp. Na obě knihy se určitě v budoucnu chytám.
 • Vyšel druhý díl Mayského proroctví s názvem Hadí spirála. První díl na mě už nějakou dobu čeká, tak uvidíme jak se mi bude líbit.
 • Vyšla nová kniha od Darrena Shane a to z nové série o Lartenovi Hroozleym (snad jsem to napsal správně). Kniha se jmenuje Zrození zabijáka a série se jmenuje Sága Lartena Hroozleyho.
 • Jak jsem sliboval, že budu častěji přispívat na blog, tak se to moc nesplnilo, ale tak snad to už bude lepší. Ještě se do konce měsíce můžete těšit na 3/4 recenze, tak snad se mi to podaří.
 • Jinak od 11.3. budu mít konečně jarní prázdniny, takže se budu snažit hodně věnovat blogu a knížkám a připravit si články.
 • Odepsala mi Kendare Blake na rozhovor, takže snad zítra bude na blogu už přeložený rozhovor :)

Takže to je pro tento článek asi vše, možná se dneska dočkáte nové recenze, možná taky ne, podle toho jak to budu stíhat. Ale při nejhorším budou zítra recenze 2, možná i tři ;) A co říkáte na ty dvě obálky? Taky se Vám líbí? A taky se těšíte na knihy?

neděle 17. února 2013

(RC review) Legenda o sovích strážcích - V zajetí

Autorka: Kathryn Laskyová
Nakladatelství: Mladá Fronta
Počet stran: 208
Díl: první
Rok vydání: 2010
Hodnocení obálky: 4/5

Soren je mládě sovy pálené a žije v lesnatém království Tyto. Jednoho dne však vypadne z hnízda a je unesen do temného kamenného bludiště, školy svaté Aegolie. Hned mu začne být jasné, že v této škole se děje něco nekalého. Spřátelí se s mladou sovičkou Gylfie a oba dospějí k tomu, že musí z tohoto ponurého místa utéct. Aby unikli, budou se však muset odhodlat k něčemu, co ještě nikdy v životě nezkoušeli: k letu. A tak začíná jejich dobrodružná cesta za svobodou, na níž se setkají s novými přáteli, pokusí se zjistit pravdu o tajuplném spiknutí a zachránit soví svět před strašlivou hrozbou.

Soren žije v lese se svou rodinou. Jednoho dne ale vypadne z jejich hnízda a najdou ho lidé ze školy svaté Aegolie a unesou ho. Soren se seznámí s kulíškem trpasličím, který, nebo spíše která se jmenuje Gylfie. Stanou se z nich kamarádi a postupně zjišťují, že se ve škole děje něco nekalého, tak se rozhodnou utéct, ale ještě nikdy moc nelétali, protože jsou ještě malí. Ale je to jejich jediná možnost. Setkají se s několika novými přáteli, ale i nepřáteli. A jak to všechno dopadne? To zjistíte v této knize od Kathryn Laskyové.

Hlavním hrdinou knihy je Soren, mládě sovy pálené, který žije se svou rodinou a hospodyní v jednom hnízdě v království Tyto. Když mu byly tři týdny, tak ho unesla hlídka ze Svaté Aegolie a tím vlastně také začíná jeho dobrodružství. Pozná plno nových přátel, ale i nepřátel, naučí se novým věcem, pozná co je to pravé přátelství, ale také jak v životě jsou i zlí lidé, v tomto případě sovy. Jinak byly postavy vykresleny vážně dobře a dalo se si je i představit. Za to má kniha rozhodně plus.

Kniha mě zaujala a zaujalo mě i její filmové zpracování, tak jsem se rozhodl, že si knihu přečtu. A nějak mě nepřekvapila, ani nezklamala. Taková průměrná kniha. Možná je to tím, že byla docela dětská, ale zase byla docela dobrodružná. Četla se rychle, dalo se v ní vyznat a překlepů jsem tam taky nějak moc nenašel. Na konci byl takový seznam postav z knihy, takže jsme se mohly kdykoliv podívat kdo je kdo, protože tam bylo třeba i napsáno, který druh sovy to je. Obálka byla použita filmová a líbí se mi, ale originální obálka taky není nějak špatná. V zahraničí už má série 15 dílů, což je podle mě docela dost, možná až přehnané. Celkem už u nás vyšly 4 díly a možná si v budoucnu další díly přečtu, ale momentálně se určitě nehodlám. Knihu bych doporučil hlavně těm, kteří mají rádi svět zvířat a hlavně sov, ale taky těm, kterým nevadí moc dětské knížky, když v nich je taky docela dost dobrodružství. Určitě se to bude líbit těm mladším čtenářům, protože kdybych si to přečetl tak před dvěma lety, líbilo by se mi to určitě víc.

Tímto bych chtěl poděkovat Kniha.cz za poskytnutí recenzního výtisku knihy.
Knihu si můžete zakoupit zde.
Obrázky byly použity ze stránky Google.

(RC review) Motýlí křídla

Autorka: Veronika Bicker
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 168
Rok vydání: 2012
Hodnocení obálky: 5/5

Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...

Eleně před rokem zemřela sestra, když nabourala na skútru do stromu. Aspoň se to říká. O rok později je na tom stejném místě nalezena mrtvá dívka. Je to jen náhoda, nebo za tím stojí nějaký vrah? Všichni si jen myslí, že náhoda, ale Eleně začnou chodit anonymní dopisy, že její sestru někdo zabil. Ale kdo? A proč se o ní najednou zajímá Tristan, který je starší než ona a nikdy si jí nevšímal, snad neznal ani její jméno? A zdá se jí, že jí někdo pronásleduje, nebo je to opravdu tak? Elena se bude snažit vyřešit na vlastní pěst jak její sestra vlastně zemřela. Podaří se jí to? To se dozvíte v téhle povedené knize od Veroniky Bicker.

Hlavní hrdinka knihy je Elena, která žije jen se svou matkou, protože její otec pracuje v Africe a její sestra Laura zemřela. Její matka smrt Laury bere hodně těžce a o Elenu se hodně bojí, takže se nemůže moc ani stýkat s kamarády, když matce neřekne s kým jde a kam jde a taky kdy přijde a nesmí se zpozdit. Má kamaráda Tima, který je do ní ale zamilovaný, ale ona o něj nemá zájem. Větší zájem má o Tristana, který se o ní začal najednou moc zajímat. Postavy byly vykresleny pěkně, autorce se povedly a některé jsem si taky oblíbil.

Už podle anotace a obálky kniha zaujala. Thrillery mám docela rád a tenhle se mi obzvlášť líbil. Na to jak je kniha docela tenká, tak obsahuje velký příběh, který se čte vážně dobře, nenudí Vás a otáčíte stránku za stránkou a i za jedno odpoledne knihu přečtete. Jména postav se mi taky líbili, a většinu postav jsem si oblíbil. Je to vážně taková oddychová knížka na jedno deštivé, a nebo jinak pokažené, odpoledne. Obálka je jednoduchá, ale jak se říká v jednoduchosti je krása a tahle obálka je tomu příkladem. Zatím u nás vyšla z téhle edice ještě jedna kniha a to Mrazivé léto, ale v blízké době mají vyjít další dva díly, které si chci určitě tak jak Mrazivé léto přečíst. V originále už vyšlo v této edici thrillerů celkem 27, a pořád přibývají další a série má velký úspěch. Na knihách je zajímavé, že patří do jedné edice thrillerů, ale ne všechny jsou od jedné autorky, ale třeba od jiné. V každou jsou také jiné postavy a úplně jiný příběh, což je určitě dobré. Knížku bych doporučil určitě všem, protože stojí za přečtení, ale hlavně milovníkům takových lehkých thrillerů.


V domě však vládl klid. Buď se lupiči vážně vyznali ve své práci, nebo dvojité dveře do jejího pokoje příliš tlumí zvuk. Zrovna se chtěla spustit zpět na postel, když na střechu dopadl paprsek světla. Elena sebou překvapeně trhla a rychle se odtáhla od okna. Pak se bleskově rozhlédla. Odkud to světlo přichází?

Tímto bych chtěl poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku knihy.
Knihu si můžete zakoupit zde.
Obrázky byly použity ze stránky Google.
Ukázka byla použita z knihy.

úterý 12. února 2013

(RC review) Strážci minulosti - Bouře začíná

Autor: Damian Dibben
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 328
Díl: první
Rok vydání: 2012
Hodnocení obálky: 5/5

Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě – a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém.
Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců. Zde se seznámí s podivuhodnou skupinou agentů a vůbec poprvé uslyší o obávané rodině Zeldtových, která má v plánu zničit náš svět, jak ho známe…
Minulost je v nebezpečí; jen Jake Djones ji může zachránit!


Jake Djones a celá jeho rodina má jedno velké tajemství. Patří totiž k organizaci s názvem Strážci minulosti, kteří cestují po světě v kterékoliv době a snaží se udržet pořádek, aby se minulost nezměnila. Jake samozřejmě o ničem takovém nevěděl, protože mu to rodiče neřekli. Ale jednoho dne se Jakovi rodiče ztratí a tak ho Strážci minulosti musí zaučit co a jak a vysvětlit mu o co vlastně jde. Není to jen tak, když se někdo ztratí nebo spíš zmizí v minulosti, protože nemůžete určit v kterém století je, natoč v které době nebo v které zemi. Při tom všem se dozvídá nové informace o své rodině a hlavně se dozví o rodině Zeldtových, kteří jsou největší padouši, kteří taky mohou cestovat do minulosti. Jak to všechno dopadne? Zachrání Jake minulost a své rodiče, nebo ne? To se dozvíte v této zajímavé knize od Damiana Dibbena.

Hlavní postavou této série je Jake Djones, kteří žije v Londýně se svými rodiči, kteří vlastní malý obchůdek. Měl také bratra, ale ten prý zemřel. Má také tetičku Rose, která patří taky ke Strážcům minulosti. Má normální život tak jako každý jiný až do té doby, než se dozví o společnosti Strážců minulosti a rodinných tajemstvích. Jako hrdinu jsem si ho moc oblíbil, protože se choval dobře, ale na Percyho Jacksona nebo Harryho Pottera u mě nemá. Jinak byly postavy popsány pěkně, autorovy se velice povedly.

Na knihu jsem se těšil už v té době, kdy u nás vyšla, protože mě už anotací, ale i obálkou zaujala. Pořád jsem se knize ale neuměl dostat, až teď, za což jsem velice rád, protože mě vážně bavila. Není to sice kniha, která Vás pohltí a pustí až u konce, ale je to kniha, která má dobrý námět, který autor dobře zpracoval a někdy čtenáře i překvapil. K postavám už jsem se vyjádřil, takže k nim už nemám víc co říct. Však sami se o nich dozvíte víc v knize. Obálka u nás nebyla použita originální, ale ta naše se mi líbí víc než originální. Máme sice stejné pozadí, ale jinak úplně jinou obálku. Kniha se četla dobře, nebyla vůbec nudná a měl jsem jí docela rychle přečtenou. V knize se střídaly části, která byly v Bodě nula, tedy v 19. století ve Francii a pak části, které se odehrávaly v Itálii v 16. století. Před nedávnem vyšel i druhý díl s názvem Circus Maximus, na který se už moc těším, protože vypadá tak dobře jako tento díl a obálka se mi líbí ještě víc. S překladem jsem byl spokojený, moc chyb jsem si nevšiml a tak by to mělo být. Podle mě bude mít tato série úspěch, protože je to příběh, který je zase něčím jiný než ostatní. Kniha patří hlavně do žánrů fantasy a dobrodružných knih.

Na velkém koženém zadním sedadle nervózně poposedával čtrnáctiletý chlapec. Měl olivovou pleť a smělé, inteligentní oči. Na sobě měl školní uniformu: jednořadové sako, černé kalhoty a obnošené kožené polobotky. Vedle něj ležela jeho školní brašna naditá knihami a sešity. Na odřené jmenovce bylo tučným ozdobným písmem vyvedeno jeho jméno – Jake Djones.

Tímto bych chtěl poděkovat nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku knihy.
Obrázky byly použity ze stránky Google.
Ukázka byla použita z knihy.

pondělí 11. února 2013

Filmová podoba týdne (27)


Toto meme pořádám já.
V tomto meme půjde o to představit čtenářům i filmové a seriálové podoby knih. Více informací o tom co by měl příspěvek obsahovat se dozvíte zde.

Poster k filmu 
   Nádherné bytosti
   
   
  Název filmu: Náherné bytosti
Režie filmu: Richard LaGravenese
Název knihy: Kronika prokletých zaklínačů 1: Nádherné bytosti
Autor knihy: Kami Garciová a Margaret Stohlová

Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: „V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…“ Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého „cizáka“ se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?

Můj názor:
Nebojte, nezapomněl jsem, takže dnes 27. příspěvek do Filmové podoby týdne a jestli jste si četli včerejší článek na blogu, určitě jste věděli o kterém filmu to dneska bude a když ne, tak jste se to dozvěděli teď. Ano, dneska to budou Nádherné bytosti, které u nás v knižní podobě vydal Knižní Klub. Knihy bych si chtěl v budoucnu určitě přečíst, i když některým se moc nelíbí, tak uvidíme. Ale teď k filmu, může být dobrý, určitě se na něj podívám, ale rozhodně to není film, na který bych nutně potřeboval jít do kina, ale až bude třeba na DVD, tak se podívám. Rozhodně vypadá zajímavě trailer k filmu, tak jako kniha, tak uvidíme. A teď by měla kniha vyjít také s filmovou obálkou jestli se nemýlím. Film patří do žánrů fantasy a drama. Do kin půjde 14.2., tedy tento čtvrtek.

Plakáty k filmu:
Poster k filmu 
   Nádherné bytosti
   
   
  Poster k filmu 
   Nádherné bytosti
   
   
  Poster k filmu 
   Nádherné bytosti
   
   
  Poster k filmu 
   Nádherné bytosti
   
   
  Poster k filmu 
   Nádherné bytosti
   
   
  Poster k filmu 
   Nádherné bytosti
   
   
  Poster k filmu 
   Nádherné bytosti


Trailer:
Zdroje: -http://www.csfd.cz/

A co vy? Chystáte se na film, nebo Vás moc nezaujal? A četli jste knihu? Pište do komentářů :)

neděle 10. února 2013

Novinky v knižním světě, ale také na blogu

Dnes jsem se rozhodl sepsat zase nějaký článek, který už podobný na blogu byl, samozřejmě s novými informacemi za poslední dobu.

 • Už máme českou obálku k Shatter me a Breathe. Shatter me vydá nakladatelství CooBoo pod názvem Jsem roztříštěná a Breathe vydá nakladatelství Baronet pod názvem Dech. Obě obálky můžete vidět v tomto článku.
 
 • Do konce února se můžete těšit minimálně na 5 recenzí na blogu, z toho bude určitě Dokonalý sen, Robokalypsa, Strážci minulosti: Bouře začíná, Temné vize: Vášeň, Říše temnot: Prokleté sestry.
 • Na blogu je nový vzhled, tentokrát v modré barvě, za který zase vděčím Domčovi. Ještě jednou moc děkuji.
 • Ve filmové verzi Deliria si zahraje hlavní hrdinku Lenu herečka Emma Roberts.
 • Tento měsíc půjde do kin filmová podoba Nádherných bytostí, na zítřek o tomto filmu plánuji Filmovou podobu týdne.
 • Koncem měsíce vyjde pokračování Románu prázdné rakve s názvem Zrada. Je to pokračování Závisti, které se mi moc líbila, recenze je na blogu.
 • Vyšla kniha Terapie láskou u Knižního Klubu. Kniha i film vypadají zajímavě, obálka knihy je dobrá.
 • Jinak tento měsíc vyšlo a ještě vyjde plno skvělých knih, např. Zasvěcená, Deklarace smrti, Alchymie věčnosti, Zrození zabijáka, aj.
To je pro dnešek v tomto článku vše, možná jste se dozvěděli o něčem novém, ale aspoň jsem dal na blog tyhle skvělé obálky, protože jsou vážně povedené.